Hakkımızda

random image

 

Global Belgelendirme Hizmetleri A.Ş.; Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) tarafından yetki kapsamındaki ulusal yeterliliklere göre sınav ve belgelendirme faaliyetlerini yürüten Yetkilendirilmiş Belgelendirme Kuruluşudur.

 

Yetkilendirilmiş Belgelendirme Kuruluşu; Türk Akreditasyon Kurumu (TÜRKAK) tarafından yada Avrupa Akreditasyon Birliği bünyesinde çok taraflı tanıma anlaşması imzalamış başka akreditasyon kurumlarınca ilgili ulusal yeterliliklerde TS EN ISO/IEC 17024 standardına göre akredite edilmiş, Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) tarafından yapılan inceleme, denetim ve değerlendirme sonucunda ulusal yeterliliklere göre sınav ve belgelendirme faaliyetlerini yürütmek için gerekli şartları sağladığı tespit edilen personel belgelendirme kuruluşudur.

 

 

Global Belgelendirme Hizmetleri A.Ş.; 07.10.2020 tarihinde AB-0340-P akreditasyon numarası ile Türk Akreditasyon Kurumu (TÜRKAK) tarafından akredite edilmiş ve 25.01.2021 tarihinde YB-0270 yetkilendirme numarası ile Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) tarafından yetkilendirilmiş olup yetki kapsamındaki ulusal yeterliliklerde sınav ve belgelendirme faaliyetleri yürütmektedir.

 

 

Global Belgelendirme Hizmetleri A.Ş.; TS EN ISO/IEC 17024 standardı doğrultusunda sınav ve belgelendirme faaliyetlerini tarafsızlık, eşitlik, gizlilik, geçerlilik, güvenilirlik, kalite ve memnuniyet odaklılık temel ilkeleri ile yürütmektedir. Ulusal alandaki başarılarını ve kurumsallaşmayı kendine hedef edinerek alanında örnek bir kurum olarak çalışmalarını titizlikle sürdürmektedir.